Tollaslabda szakosztály

Edzések helye:

Zrínyi Miklós Laktanya és Egyetemi Campus, Takács Károly Játékcsarnok  1101 Budapest, Hungária krt. 9-11.;

Nemzeti Közszolgálati Egyetem Ludovika sportcsarnok 1089 Budapest, Diószegi Sámuel utca 25.

Edzések időpontja (Takás Károly Játékcsarnok)

hétfő: 17:00-18:30;

szerda: 17:30-19:00;

csütörtök: 20:00-22:00;

szombat: 09:30-11:00.

Edzések időpontja (Ludovika Aréna)

hétfő: 20:00-22:00

kedd: 18:00-20:00

szerda: 16:00-18:00

csütörtök: 18:00-20:00

Szakosztályvezető:

Szent-Andrássy Márk   

Tagsági díj:

Éves SE tagdíj: 5.000 Ft

Havi díj felnőtt: 4.000 Ft

Havi díj gyerek: 4.000 Ft

Taglétszám:

46 fő

Jelentkezés:

mark.szentandrassy@gmail.com

telefon: 06-70/231-9973

Tollaslabda szabadidő szakág 

Edzések helye:

Nemzeti Közszolgálati Egyetem Ludovika sportcsarnok 1089 Budapest, Diószegi Sámuel utca 25.ű

Edzések időpontja (Ludovika Aréna)

péntek: 20:00-22:00

szombat 9:00-12:00

vasárnap: 9:00-12:00

Szabadiős szakágvezető: Dr. Kiss Péter  kiss.peter@tollaslabda.hu

+36-20/943-5024

Tagsági díj:

Éves SE tagdíj: 5.000 Ft

Alkalmi díj : 1.300 Ft/ alkalom

Kedvezményes alkalmi díj: 800 Ft/ alkalom

Egyetemi polgár: 1.000.-Ft/alkalom

 

Facebook: NKE Sportegyesület

Galéria: https://sportosegyetem.uni-nke.hu/nke-sportegyesulet/fotogaleria

 

Tollaslabda szakosztály 2015. augusztus 3-án alakult meg azzal a céllal, hogy rendszeres sportolási lehetőséget biztosítson az Egyetem hallgatóinak, dolgozóinak és az ellátási körbe tartozóknak, valamint versenyzési lehetőséget azoknak a tagoknak, akik a sportágat magas szinten elsajátítják.

A szakosztály emellett tollaslabda tornákat is szervez, amelyeken a sportágat versenyszerűen űző, illetve szabadidős keretek között folytató játékosokat is megmozgatja.

 

2018. Eredmények:

Grand Prix döntő

Férfi páros:
Kereszti Zoltán – Mester József  3. hely
Varga Máté – Lakatos Levente 4. hely
Szent-Andrássy Márk – Piliszky András 5. hely

Női páros:
Kispál Kata – Papp Violetta 4. hely

Férfi egyes:
Kereszti Zoltán 4. hely

Női egyes:
Kispál Kata 4. hely

Következő erőpróbánk a csapatbajnokság tavaszi fordulója.

 

2020. Eredmények:

Pesti Sport Pelikán Kupa / U17 / Seregélyes- Vetor Nikol  I. U17 vegyes páros, II. U17 leány egyes, II. U17 leány páros

                                                                          Vetor Tánya III. U17 vegyes páros, I. U17 leány egyes, II. U17 leány páros

Budapest Bajnokság / felnőtt I., II. osztály / Budapest - Vetor Tánya I. Női egyes, III. Női páros

                                                                                            Vetor Nikol III. Női egyes, II. vegyes páros

                                                                                            Kispál Kaludia Kata II. Női páros

                                                                                             Szikra Csaba II. Vegyes páros

                                                                                              Pusztai Balázs I. Férfi egyes (II. osztály)

Magyar Bajnokság / felnőtt Pécs   Kispál Kaludia Kata III. Női páros

                                                       Szikra Csaba  III. Vegyes páros

Pesti Sport Kupa / U17 / Budapest  Vetor Tánya I. U17 Leány egyes, III. Vegyes páros, I. U17 Leány páros

                                                          Vetor Nikol III. U17 Leány egyes, I. U17 Vegyes páros, I.U17 Leány páros

Kikelet Kupa / felnőtt I., II. osztály / Budapest  Varga Máté III. Férfi egyes

                                                                            Vetor Tánya II. Női egyes, III. Női páros, II. Vegyes páros

                                                                            Vetor Nikol III. Női páros, III. Vegyes páros

                                                                             Szikra Csaba I. Vegyes páros 

                                                                             Pusztai Balázs III. Vegyes páros

                                                                             Csató Zsolt III. Férfi páros (II. osztály)

Magyar Bajnokság / U19 / Budapest Vetor Tánya III. U19 Leány egyes

                                                                                III. U19 Vegyes páros

                                                                                III. U19 Leány páros

                                                           Vetor Nikol   III. U19 Leány egyes, 

                                                                                 II. U19 Vegyes páros,

                                                                                 III. U19 Leány páros

  Magyar Bajnokság / U17 / Pécs  Vetor Nikol  I. U17 Leány egyes

                                                                           I. U17 Vegyes páros

                                                                           II. U17 Leány páros

                                                       Vetor Tánya II. U17 Leány egyes

                                                                            II.U17 Vegyes páros

                                                                             II. U17 Leány páros

Péter András Emlék- verseny / felnőtt I.,II. osztály / Cegléd   Vetor Nikol III. Női egyes, III. Vegyes páros  

                                                                                                   Varga Máté  III. Férfi páros

                                                                                                   Szűcs Hella  III. Női páros    

                                                                                                  Vásárhelyi-Nagy Anna  III. Női egyes (II. osztály)   

Körös Kupa / U15 /Cegléd   Vietórisz Norbert  II. U15 fiú páros       

Multi Alarm Kupa /felnőtt / Pécs Vetor Nikol III. Női egyes, II. Vegyes páros

Pesti Sport Kupa / U19 / Cegléd   Vetor Tánya II. U19 Leány egyes

                                                                            III. U19 Vegyes páros

                                                                             I.U19 Leány páros

                                                     Vetor Nikol     III. U19 Leány egyes

                                                                              I. U19 Leány páros

Fit Kupa / felnőtt II. osztáy Cegléd   Szűcs Hella II. Női egyes, I. Vegyes páros

VSD Magyarság Ku- pa / felnőtt I., II.osztály / Dunakeszi Szikra Csaba II. Férfi páros

                                                                                              Szent-Andrássy Márk III. Férfi egyes (II. osztály)

                                                                                             Varga Máté III. Férfi páros (II. osztály)

                                                                                             Balázs Gergő III. Férfi páros (II. osztály)

                                                                                             Szűcs Hella  III. Vegyes páros (II.osztály)

Living Sport Kupa /U15 / Cegléd  Vietórisz Norbert  III. U15 Fiú egyes, III. U15 fiú páros

                                                       Varga Máté III. Férfi egyes (II. osztály), III. Férfi páros (II.osztály)

                                                       Balázs Gergő III. Férfi páros (II. osztály)

Bejgliűző Kupa / felnőtt II., III. osztály /Cegléd Varga Máté I. Férfi páros (II. osz- tály), I. Férfi egyes (II.osztály)

                                                                                Balázs Gergő I. Férfi páros (II. osztály)

Bejgliűző Kupa / Cegléd  U15 Vietórisz Norbert III. U15 Fiú páros,

                                                                   III. U15 Fiú egyes        

Pesti Sport Kupa U13, U17                                          

 

                                   

 

Három érmet hoztunk el a felnőtt Magyar bajnokságról!

 

Február első hétvégéjén rendezték a szezon legfontosabb versenyének számító felnőtt Magyar Bajnokságot, amelynek a 2017-es kiíráshoz hasonlóan, idén is Pécs városa adott otthont. Az NKE SE színeit hét játékos képviselte, akik végül három bronz érem megszerzésével öregbítették az egyesület és szakosztályuk hírnevét.

A torna a páros specialista Szikra Csabának sikerült a legjobban, aki mind férfi párosban, mind pedig vegyes párosban egészen az elődöntőig verekedte magát állandó partnereivel, Horváth Kristóffal, illetve Bukoviczki Nikolettával. Az elődöntők aztán már a végállomást jelentették számára, de mindkét versenyszámban nagy csatában, döntő szett 21:18 arányban maradt csak alul ellenfeleivel szemben, így elmondható, hogy derekasan helytállt.

A harmadik bronz érmet Szent-Andrássy Márk szolgáltatta, aki férfi párosban egykori csapattársa, Piliszky András oldalán verekedte be magát a legjobb négy közé, hogy aztán a későbbi győztes Multi Alarm-os párostól szenvedjenek vereséget. Márk is közel volt ahhoz, hogy két éremmel térjen haza, Kispál Katával alkotott egységüknek ugyanis meccslabdája volt a vegyes páros negyeddöntőben, de ott végül ellenfeleik örülhettek.

A Szent-Andrássy-Kispál egységen kívül is voltak bőven olyan NKE-sek, akik a biztos dobogót jelentő elődöntő kapujában, a legjobb nyolc között véreztek el.

Női egyesben a tavalyi ezüstérmes Kispál Katának volt a legnagyobb esélye az újabb medál megszerzésére, ám a negyeddöntőben egy szoros és egy sima játszmában alulmaradt a külföldi kiruccanását követően nemrég visszatérő Újvári Boglárkával szemben.

Női párosban szintén megvolt az esély a jó szereplésre, hiszen a Kispál Kata-Papp Violetta alakulatot a negyedik helyen emelték ki a szervezők, és a Kálcza Zsuzsa – Varga Orsolya páros is odaérhetett volna a végjátékra, hiszen októberben már győzedelmeskedtek első osztályú tornán ebben a felállásban. Végül sajnos mindkét páros a nyolc között búcsúzott.

Nem kedvezett Fortuna Kereszti Zoltánnak sem, aki első kiemeltként vérmes reményekkel várta a férfi páros sorsolást, ám amikor kiderült, hogy a nyolc között a Krausz-Pytel egységgel kell megütközniük Mesterrel, már sejteni lehetett, hogy nagy bravúr szükségeltetne a továbblépéshez, ami végül nem jött össze nekik.

Felnőtt játékosaink következő erőpróbája a március elején megrendezendő Hajdú Gabona Kupa lesz, míg a fiatalok a még februárban megrendezendő szegedi utánpótlás versenyre készülnek.

Junior csapatbajnokság

Megvédte csapatbajnoki címét U15-ös csapatunk!

A 2017-18-as szezon utolsó felvonásaként május végén megrendezett Ifjúsági Csapatbajnokságra címvédőként érkezett junior alakulatunk. Mivel a tavalyi aranyérmes csapatból ketten is „kiöregedtek”, a szegedi Mucsi Benedek személyében egy vendégjátékos csatlakozott a Ludmann Mira, Pallai Márton, Vetor Nikol és Vetor Tánya alkotta gárdához.

A fiatalok ezúttal is remekeltek: valamennyi ellenfelüket sikerült legyőzniük, így teljesen megérdemelten állhattak fel a dobogó legfelső fokára! A legszorosabb küzdelmet az Érdi VSE I. csapata elleni összecsapás hozta, de a győzelem igazából itt sem forgott nagy veszélyben, hiszen a 3:2-re megnyert találkozó mindhárom mérkőzését sima két szettben hoztuk.

A Multi Alarm SE ellen 4:1-re megnyert találkozón ráadásul két nagyon értékes győzelmet is sikerült aratnunk azzal, hogy Vetor Tami legyőzte Hart Petrát, illetve leány párosban a Vetor lányok két szoros játszmában felülmúlták a Radó Gyöngyvér – Hart Petra kettőst.

Az ezüstérmet végül az érdiek szerezték meg, míg harmadikként a seregélyesi Pelikán DSE játékosai állhattak fel a dobogóra.

Gratulálunk a fiataloknak! Hamarosan jöhet a jól megérdemelt pihenés, majd a nyári alapozás!