Jótékony célra ajánlja fel olimpiai jutalmát az NKE hallgatója

„Az egész olimpiai jutalmamat, amit kapok, azt fel fogom ajánlani jótékony célra” – nyilatkozta az M4 Sportnak a párizsi olimpián Losonczi Dávid kötöttfogású birkózó, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem közigazgatás-szervező alapképzési szak hallgatója. A sportoló az ötödik helyen végzett a 87 kilogrammos kötöttfogású versenyének helyosztóján.

„Soha nem a pénzért csináltam, hanem azért, hogy egy egész ország büszke legyen rám és dicsőséget szerezzek Magyarországnak” – fogalmazott az Erzsébeti Spartacus Munkás Testedző Kör sportolója, miután elvesztette bronzmeccsét. Hozzátette: „Egy egész ország volt most mögöttem. Sajnos nem sikerült most érmet szereznem ennek az országnak. Megteszek mindent a folytatásban is, köszönöm a szurkolást mindenkinek, mert tényleg nagyon sok erőt adott.”

Losonczi Dávid augusztus 8-án 2:1-re kikapott az Európa-bajnok dán Turpal Bisultanovtól. Az így elért ötödik helyezéséért a magyar sportolónak közel 16 millió forint jár.

(Forrás: Hvg.hu, M4 Sport, Nemzeti Sport)

Címkék: Losonczi Dávid