Világbajnok az NKE hallgatója

Szabolcs Botond, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem első évfolyamos, nemzetközi biztonság- és védelempolitikai szakos hallgatója világbajnoki címet szerzett a május 17-19. között, Magyarországon zajló Thai Box Világbajnokságon.

A WFC szervezet által lebonyolított világbajnokságon közel 20 ország és 65 sportegyesület 350 sportolója méretette meg magát. Botondnak már az első nap sikerült bejutnia a döntőbe, ahol egy rutinos francia ellenféllel szemben sikerült egyhangú pontozással győzedelmeskednie, ezzel megszerezve a -67kg-os világbajnoki címet. Az első menettől kezdve érezhető volt a dominanciája köszönhetően pontos kombinációknak és látványos borításoknak. A mérkőzés végén mind a három pontozó bíró egyértelműnek látta győzelmét ezért egyhangú pontozással nyert.
A világbajnokságot követő rövid pihenő után Botond folytatja ismét teljes gőzzel az edzéseket, mivel júliusban részt vesz az Egyetemi Európa Játékokon.

További sikereket kívánunk neki!

Borítókép: unsplash.com