Kimagasló eredmények az idei BM terepfutó bajnokságon

2024. április 17-én Szekszárdon került megrendezésre az idei BM Terepfutó Országos Bajnokság, ahol 41 szervezeti egység több, mint 400 versenyzője állt rajthoz. A Nemzeti Közszolgálati Egyetemet 19 fős csapat, 9 hallgató és 10 oktató képviselte. A saras, emelkedőkkel teli, nagyon nehéz terepen remekül helytállt a csapat minden tagja.

4 női és 4 férfi korcsoportban, valamint ezek csapatversenyében hirdettek győzteseket. Egy-egy futamban 60 fő feletti versenyző indult.

Eredmények:

Női 1.kcs, (4000m): Nagy Nóra 1.hely, Papolczi Emília 3.hely, Bodó Bianka 5.hely

A lányok a csapatversenyt megnyerték.

Női 2.kcs. (3000m): Albert Edit 2.hely, Mészáros Éva, Vajkai Edina középmezőnyben végeztek.

Női 3.kcs. (2000m): Kecskés Alexandra 12.hely, Máté Veronika, Gyaraki Réka középmezőnyben végeztek.

Női 4.kcs.(2000m): Szabó Andrea középmezőnyben végzett.

Férfi 1.kcs (6000m): Polgár Marcell 16.hely, Bolehradszky Szilveszter 18..hely, Vincze Barna Benedek 32.hely (Itt 80 feletti versenyző szállt versenybe.)

A fiúk a csapatversenyben az 5. helyen végeztek.

Férfi 2.kcs (4000m): Gombos Barnabás 16.hely , Kovács Richárd, Száka Tamás középmezőnyben végeztek.

Férfi 4.kcs (3000m): Hajnal Kornél 2.hely, Válent Sándor 5.hely, Cserhalmi Pál középmezőnyben végzett.

A csapatversenyben a 4. helyet szerezték meg.

A verseny végén számították ki az összesített csapatverseny eredményét, ahol a Nemzeti Közszolgálati Egyetem csapata épphogy leszorult a dobogóról, így a nagyszerű 4. helyen végzett a TEK, a Készenléti Rendőrség és a Hajdú-Bihar VMRFK mögött.

Gratulálunk a versenyzőknek!

Szöveg: Kecskés Alexandra