Nemzeti Közszolgálati Egyetem
Sportos Egyetem, Sportos Közszolgálat

Győzelem az Ultrabalaton futóversenyen

Hatalmas sikert értek el hallgatóink és az RTK oktatója a 210 km-es XVII. Ultrabalaton futóversenyen.

A rendezvény – a Balatont megkerülő egykörös versenyként – Közép-Európa leghosszabb futóversenye, amelyen több mint 22000 futó vett részt. A Szolgálati Agarak és Agárlányok csapatban teljesítették a távot. A rendészeti futó válogatott szervezője, az NKE RTK Közbiztonsági Tanszék oktatója, Hajnal Kornél r. alezredes volt, aki az Egyetem hallgatói közül a gyors lábú futókat válogatta be a csapatba.

Az Agárlányok csapata hatalmas fölénnyel az 1. helyen végzett. A fiúk is a kimagasló 2. helyen értek célba. Ők a 210 km-t 3:35 km/h átlagban futották végig, ami nagyon fantasztikus eredmény, hiszen ők a munkájuk mellett amatőrként érik el ezeket az eredményeket.

A győztes csapat NKE-s tagjai: Gulyás Michelle, Papolczi Emília, Bari Ágnes, Bodó Bianka.
A 2. helyezett férfi csapat NKE-s tagja: Hajnal Kornél.