Nemzeti Közszolgálati Egyetem
Sportos Egyetem, Sportos Közszolgálat

Március 22-én indul a tavaszi NKE Liga

Március 22-én kezdődik a Nemzeti Közszolgálati Egyetem focibajnoksága, az NKE Liga. Az őszi Ligába 13 csapat nevezett, akik minden héten hétfőn és szerdán, 19:30 és 22:00 óra között csapnak össze egymással a Ludovika Campus kültéri műfüves pályáin a bajnokság végéig.

A mérkőzések 2 x 15 percig tartanak, futóórával, szünet nélkül. Mérkőzésenként 1-1 egyperces időkérés engedélyezett csapatonként. A mérkőzések futsal szabályok szerint kerülnek megrendezésre, egyszerre csapatonként 4 mezőnyjátékos és 1 kapus tartózkodhat a 2 használatban levő pályán.

A mérkőzés győztese 3, döntetlen eredmény esetén mindkét csapat 1-1 pontot kap, vereség esetén a csapat nem kap pontot. Azonos pontszám esetén az eredmények az alábbiak szerint kerülnek meghatározásra:

1. egymás ellen játszott bajnoki mérkőzés pontkülönbsége,
  2. az összes bajnoki mérkőzés gólkülönbsége,
  3. a bajnokságban elért több győzelem,
  4. a bajnoki mérkőzéseken rúgott több gól,
  5. sorsolás.

Ha több csapat is azonos pontszámmal végez, úgy az egymás ellen elért eredményeik alapján létrehozott minitabella dönt.

Az eredményeket hétről-hétre ITT tudjátok követni.