Gyertyás Róza a 2022-es év legjobb U23 női judosa

A Magyar Judo Szövetség Monoron, a Kultpince rendezvényteremben tartotta meg a 2022-es év legjobbjainak választott judosok díjátadó ünnepségét. Az U23 női kategória győztesének a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Karának hallgatóját, Gyertyás Rózát választották.

Nem véletlenül történt ez így, hiszen a Szarajevóban megrendezett U23-as Európa Bajnokságon az 52kg-os súlycsoportban, első évesként aranyérmet szerzett. Ugyanilyen kiváló teljesítményt nyújtva, a felnőtt Európa Kupa sorozat Szlovén állomásán is a dobogó legmagasabb fokára állhatott. A díjat dr. Reinhardt Ákos, a sportért felelős államtitkárás főosztályvezetője és Dr. Tóth László, a Magyar Judo Szövetség elnöke adta át.

Gratulálunk Rózának a kiváló teljesítményhez és a díj elnyeréséhez! Szurkolunk, és kívánjuk hogy a 2023-as esztendőben is hasonló sikereket érjen el!

Borítókép: https://judoinfo.hu/

Címkék: U23 judo