Az RTK oktatói a dobogó második fokára állhattak

2022. december 3-4-én zajlott le a Budapesti és a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség, valamint a Magyar Tenisz Szövetség rendezésében a II. Egyetemi Tenisz Kupa, a Muskétás Sportcentrumban.

A férfi oktatók páros versenyében 10 páros indult, köztük Hautzinger Zoltán és Szilvásy György Péter, az RTK oktatói. Az összeszokott páros első tervezett mérkőzése elmaradt, mert az ellenfél egyik tagja sérülés miatt nem tudott kiállni. A második meccsen a Testnevelési Egyetemet képviselő párost 6:4 arányban győzték le, míg a döntőben egy igen erős páros ellen fordulatos mérkőzésen 6:2 arányban maradtak alul. A versenyen Egyetemünk színeiben részt vett még Szalai András, az ÁNTK oktatója is.

A Kupát a szervezők hagyományteremtő céllal, terveik szerint, a jövő évben is megrendezik. Remélhető, hogy a jövőben Egyetemünk képviseletében az oktatók mellett hallgatók is részt vesznek a jó hangulatú sportrendezvényen.

A férfi oktatók páros versenyének helyezettjei:
I. Novotny Ádám – Varga Emil (EKE – DE)
II. Hautzinger Zoltán – Szilvásy György Péter (NKE RTK)
III. Cserny Ákos – Fricska Martin (TE)

Szöveg: Szilvásy György Péter
Fotók: https://mefs.hu/