Ludovikás siker az első röplabda BEFS mérkőzésen

2022. szeptember 5-én elstartolt a Budapesti Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség röplabdabajnoksága, ahol a Ludovika SE röplabda szakosztálya is megméretteti magát. A ludovikás mix csapat 2022. október 25-én játszotta első mérkőzését, melyről a szakosztály vezetője, Tóth Norbert írt összefoglalót:

Október 25-én játszottuk első mix mérkőzésünket a bajnokságban. Az első mérkőzésünket hazai pályán játszottuk, ellenfelünk az ELTE volt. Csapatunk az első szettet magabiztosan, jó játékkal 25-13-ra megnyerte, a következő szettben az ellenfél is magára talált, amit végül 23-25-re elveszítettünk. A harmadik szettre ismét hozzánk került a lélektani előny, magabiztosan nyertük meg a játszmát, és jó formánk ezek után a mérkőzés végéig megmaradt. Kiegyenlített volt a játék, de végül két ponttal az ellenfél győzedelmeskedett, így következett a döntő ötödik szett. Az utolsó játszmát ismét kiegyenlített küzdelemben, de végül 15-13-ra nyertünk meg, így mi hozhattuk el győzelemért járó 2 pontot. Fontos és nehéz mérkőzés volt, de az eredményes játékunk és az akaratunk sikerre vezetett. Magabiztosan várjuk a következő mérkőzést.