NKE-s győzelem a Dunai Regattán

A koronavírus-járvány miatti kényszerszünet után újragondolt formában rendezték meg a Dunai Regattát, Budapest egyik legjelentősebb, egyetemisták számára szervezett sport- és kulturális programját október első hétvégéjén, amelyen hazai egyetemek evezősei, sárkányhajósai mérhették össze tudásukat. Az eseményen, amelyen a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) is indított egy hajós csapatot, tizenkét egyetem csapatait osztották fel két csoportba a sárkányhajós múltjukat figyelembe véve.

Az NKE-s csapat először indult a versenyen, így az első csoportba került, ahol öt másik hajóval mérhette össze tudását. A VTK-s és RTK-s hallgatókból álló formáció győztesként szelte át a célvonalat, mögöttük az ezüstérmes a Szegedi Tudományegyetem, bronzérmes pedig a Károli Gáspár Református Egyetem lett.