Nemzeti Közszolgálati Egyetem
Sportos Egyetem, Sportos Közszolgálat

Kiss Gergely bronzérmes lett a tiszaújvárosi Triatlon Prémium Európa-kupán

A július 14-én kezdődött tiszaújvárosi Triatlon Prémium Európa-kupa befejező napján kerültek megrendezésre a sprint távú női és férfi döntők, ahol a Nemzeti Közszolgálati Egyetem hallgatója, Kiss Gergely először állhatott felnőtt mezőnyben dobogóra.

A férfiak 30 tagú döntője magyar sikereket sejtetett. A címvédő, egyben a regnáló U23-as világbajnok Lehmann Csongor, a Tiszaújvárosi Triatlon Klub legjobbja a szombati elődöntő futamát könnyedén megnyerve egyértelműen ismétlésre készült. Ennek megfelelően bekezdett és megnyerte az úszást, melynek végén az első öt között további három magyar – Kiss Gergely, Dobi Gergő, Lehmann Bence - is ott volt. A mieink az idei kitzbüheli, nyílt Európa-kupa győztesével, az ausztrál Matthew Roberts-sal együtt vállalkoztak szökésre a kerékpározás megkezdésekor. A derék auszi a harmadik körben ritmust váltott, de Dobi Gergőt és Lehmann Csongort nem tudta leszakítani. Ez a trió újabb három kör elteltével már több, mint fél perccel vezetett a versenyben, melyet megőriztek a depóba érkezésig. A mögöttük haladó csoportban volt a kiváló futó, egyéb iránt ifjúsági olimpiai bajnok brit Ben Dijkstra és kétszeres olimpikonunk, Tóth Tamás is. A futást a tőle megszokott nagy lendülettel, az élre állva kezdte meg Lehmann Csongor, akinek a második kör végén már, több, mint 20 mp előnnyel haladt az ausztrál vetélytárs és újabb 10 egységgel Dobi Gergő előtt. A harmadik kör után a” tanári módon” versenyző Lehmann Csongor mögött átrendeződött a dobogóért harcolók sorrendje. A második helyre feljött a tavaly, a tiszaújvárosi Európa-kupán 5. helyen végzett cseh Radim Grebik, a harmadikra pedig – nem kis meglepetésre - Lehmann klubtársa, Kiss Gergely – méghozzá lehajrázva Dijkstra-t - futott fel. Az utolsó 1250 méteren nem változott a sorrend, ami egyet jelentett azzal, hogy kétszer is felhangzott a magyar Himnusz a Tisza-partján!

Fotók: Schmidt M. János