Magyar bajnoki címmel gazdagodott a Ludovika SE vívó szakosztálya

November 27-28. között került megrendezésre Zalaegerszegen a Junior Tőr Országos Bajnokság, ahol a Ludovika SE vívó szakosztálya ezen a néven első magyar bajnoki címét szerezte meg.

A junior férfi tőrcsapat országos bajnokság döntőjében 45:39-re győzte le a Ferencvárost, míg a bronzérmet a Szigetszentmiklós szerezte meg.

Eredmények:
Junior férfi tőrcsapat országos bajnokság:
1. Ludovika (Bálint Álmos, Benyus Attila, Mihályi Andor, Zsolnai Botond, edzők: Horváth Mária, Mazza Lorenzo, Szalai Szonja), 2. FTC, 3. Szigetszentmiklós, 4. Honvéd, 5. Ludovika 2, 6. FTC 2, 7. Honvéd 2, 8. Halásztelek. A döntőben: Ludovika-FTC 45:39.

Junior női tőrcsapat országos bajnokság: 1. Törekvés (edzők: Kalocsai Luca, Kollár Anna, Marosi Gréta, Nekifor Erika, edzők: Beliczay Sándor, Gátai Róbert), 2. Halásztelek, 3. FTC, 4. Törekvés 2, 5. UTE, 6. Honvéd, 7. Ludovika, 8. FTC 2. A döntőben: Törekvés-Halásztelek 45:23.

Forrás: https://hunfencing.hu/

Címkék: NKE Ludovika SE