NKE siker a BM Országos Judo Bajnokságon

Két év szünet után ismét megrendezésre került a BM Országos Judo Bajnokság, Makón.

A várakozásoknak megfelelően magas színvonalú versenyen vehettünk részt, így még inkább büszkék lehetünk az egyetemi csapat tagjaira, akik a hosszú, versenyzés mentes időszak ellenére is, több ízben saját magukat felülmúlva tudtak győzedelmeskedni egy-egy nehezebb küzdelemben. A versenyen összesen 3 db arany, 2 db ezüst, 5 db bronz érmet sikerült szerezniük a hallgatóknak, továbbá egy 4., egy 5. és egy 7. helyezést sikerült elérni.

Nem meglepő tehát, hogy az összesített pontversenyben az NKE hallgatóinak a csapatverseny előkelő második helyét sikerült megszereznie. A csapatverseny ezüstérme még fényesebben csillog annak tudatában, hogy az eredményesség után járó pontok alapján a legjobban teljesítettünk, azonban a versenykiírás alapján az indulók után járó pontok miatt egy, az egyetem csapatánál 5 fővel nagyobb létszámmal érkező csapat leszorította az NKE csapatát a dobogó tetejéről.

Eredmények:

Nagy Nóra I. hely
Gyertyás Róza II. hely
Mészáros Laura Csilla III. hely
Varga Klaudia III. hely
Hommer Csilla IV. hely

Horváth Zoltán I. hely
Sándor Péter I. hely
Piedl Erik II. hely
Lőkös Krisztián III. hely
Molnár Gellért III. hely
Kripák Sándor III. hely
Farkas Noel V. hely
Suták Máté VII. hely

Gratulálunk a hallgatóknak a rendkívüli sikerekhez, köszönjük nekik a folyamatos felkészülést és részvételt!