Világbajnoki bronzérmes Gulyás Michelle!

Már biztosan olimpiai résztvevő Gulyás Michelle öttusázó, miután bronzérmet szerzett a hétvégi kairói világbajnokságon.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem hallgatója egy ezüstérmet is hazahozhatott a viadalról: a Gulyás Michelle, Alekszejev Tamara és Guzi Blanka alkotta magyar női csapat ugyanis a második helyet szerezte meg.

A Rendészettudományi Kar bűnüldözési szakirányos hallgatója az elmúlt hónapokban sorra gyűjtötte be az érmeket és a jobbnál jobb eredményeket: győzelem a Peridot magyar nyílt fedett pályás öttusa versenyen, felnőtt világkupa-cím Szófiából, világkupa-döntős-bronzérem a székesfehérvári viadalon. A kairói világbajnokságon pedig a dobogó harmadik fokára állhatott fel, ami biztos olimpiai részvételt is jelent számára.

„Most elsírtam magam, de nem azért, mert harmadik lettem, hanem mert rettentően boldog vagyok. Az év elején nem hittem volna, hogy Kairóban idáig juthatok, és most húsz esztendősen ott vagyok a világbajnoki dobogón, sőt, olimpiai kvótás vagyok. El sem hiszem! Nagyon sok embernek tartozom ezért köszönettel”- nyilatkozott a viadalt követően az NKE hallgatója a Nemzeti Sportnak.

Szöveg: Szöőr Ádám

Fotó: MTI/Vasvári Tamás