Hétvégi vívó siker

Több érmet és helyezést is szerzett a hétvégi országos Kadet csapat vívó bajnokságon az NKE SE Ludovika Vívó szakosztály, amely így a legeredményesebb klub lett a viadalon.

A Ludovika vívói a Kadet női tőr csapat kategóriában ezüstérmet szereztek, miután a negyeddöntőben a Halásztelki Bike 2., az elődöntőben pedig ugyanezen egyesület első számú csapatát győzték le rendkívül fegyelmezett és parádés vívással. A döntőben végül a Törekvéstől szenvedtek vereséget. A férfiak is jól vitézkedtek és szintén felállhattak a dobogóra, annak is a harmadik fokára. A csapat a negyeddöntőben a SZTE-VK egyesületet verte magabiztosan, majd a későbbi bajnok Szigetszentmiklóstól szenvedtek vereséget szoros meccsen az elődöntőben. A harmadik helyet a Törekvés csapatával szemben vívták ki a Ludovikások. A junior férfi tőr csapat a negyedik helyen végzett, a felnőtt Európa-bajnoki női párbajtőr válogatón pedig Kis Ági döntőbe jutott, ahol végül az ötödik helyet szerezte meg.

Szöveg: Szöőr Ádám