Nemzeti Közszolgálati Egyetem
Sportos Egyetem, Sportos Közszolgálat

Remek helyen végzett az NKE hallgatója az öttusa országos bajnokságon

A COVID19 járvány miatt márciusban elmaradt a 2020. évi öttusa országos bajnokság, aminek dátuma így október 3-4-re módosult. A rendezvénynek a Nemzeti Lovarda mellett a Ludovika Egyetemi Sportközpont is otthont adott. A férfiaknál az idei a 75. országos bajnokság, míg a nőknél a 35. A versenyen mind a nők, mind a férfiak mezőnyében többen betegség miatt nem tudtak részt venni, így a nőknél 21, a férfiaknál 25 versenyző kezdte meg a küzdelmet egymással.

Vívásban a nőknél László Beáta és Kovács Sarolta győzedelmeskedett. Úszásban Gulyás Michelle és Papolczi Emília azonos idővel csaptak célba, mögöttük Földházi Zsófiával. A lovaglás után Kovács Sarolta vezetett még az összetettben, de a kombinált szám végére Alekszejev Tamara ideje elégnek bizonyult ahhoz, hogy idén is a dobogó legfelső fokára állhasson. A 2. helyen Kovács Sarolta végzett, míg Gulyás Michelle a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Karának hallgatója a 3. helyen zárta a versenyt.

A férfiaknál vívásban Kasza Róbert remekelt, húsz győzelemmel. A 200 méteres úszás akadályát Kardos Bence vette leggyorsabban, 1:57.94-es idővel. A lovaglásban azonos pontot ért el Kasza Róbert, Marosi Ádám és Kardos Bence. Az utolsó, kombinált számban Kardos a negyedik helyről rajtolt, végül összesített első helyezettként sikerült megvédenie bajnoki címét.

Az első női országos bajnokság nyertese, Emhő Réka adta át az idei női versenyen a legjobb juniornak járó díjat.