TEK BUDO- és Küzdősport Gála

2019. november 16-án került megrendezésre az idei TEK BUDO Gála, ahol a BM dolgozók mérhették össze erejüket olyan versenyszámokban, mint a K-1, WKF karate, Kyokushin karate, judo és grappling.

Idén az NKE - RTK hallgatói – oktatói különítménye 23 fővel képviselte az egyetemet, és  összesen 21 db érmet szerzett (10 arany, 6 ezüst és 5 bronz). Ez igen kimagasló teljesítmény, hiszen a kategóriák nagy részében TEK-es és KR-es versenyzők voltak többségben. Nagy Nóra és Vörös Seron hallgatók teljesítménye kiemelendő; Seron két arany és egy ezüst, Nóra pedig két arany- és egy bronzérmet szerzett grappling, gi grappling és judo versenyszámokban

Külön kiemelve Forró Réka Dorina, aki nagyszerű küzdelmekkel nyerte a kategóriáját WKF Kumite versenyszámban, maga mögé utasítva a tavalyi győztest. Az érmek mellett különdíjakkal is honorálták a szervezők a kimagasló egyéni teljesítményeket, Velmovszki Dóra a tavalyi után, idén is elhozta a legharcosabb versenyzőnek járó trófeát.

Az egyéni sikerek mellett, mintegy megkoronázva a folyamatos felkészülést és az egész napos kemény küzdelmeket, az NKE – RTK delegációja az összesített BM Pontszerző Karate versenyben a harmadik helyezést szerezte meg, magasan felülmúlva a tavalyi eredményt!

 

Gratulálunk minden indulónak a szép versenyzésért, eredményes szereplésért!

 

Csapat eredmények:

1. Készenléti Rendőrség 193 pont
2. Terrorelhárítási Központ 159 pont
3. Nemzeti Közszolgálati Egyetem 63 pont
4. Miskolci Rendészeti Szakgimnázium 49 pont
5. Budapesti Rendőr-főkapitányság 47 pont
6. Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság 39 pont

 

Egyéni eredmények:

Ferenczi Fanni K-1 I. hely
Forró Réka Dorina WKF Kumite I. hely
Tóth János WKF Kumite I. hely
Bogárdi Barbara WKF Kumite II. hely
Barta Zoltán WKF Kumite III. hely
Horváth Dániel WKF Kata II. hely
Velmovszki Dóra Kyokushin Kumite I. hely
Gyöngyös Anita Kyokushin Kumite I. hely
Szűcs Luca Kyokushin Kumite I. hely
Végh Rebeka Kyokushin Kumite II. hely
Juhász Bertold Kyokushin Kumite III. hely
Rohonyi Alíz Kyokushin Kata III. hely
Vörös Seron No-gi Grappling I. hely, Gi Grappling I. hely, Judo II. hely
Nagy Nóra No-gi Grappling I. hely, Gi Grappling III. hely, Judo I. hely
Sárkány Dávid No-gi Grappling III. hely
Biró Szilárd Gi Grappling II. hely
Pataki Botond Gi Grappling II. hely