Nemzeti Közszolgálati Egyetem
Sportos Egyetem, Sportos Közszolgálat

TEK BUDO- és Küzdősport Gála

2019. november 16-án került megrendezésre az idei TEK BUDO Gála, ahol a BM dolgozók mérhették össze erejüket olyan versenyszámokban, mint a K-1, WKF karate, Kyokushin karate, judo és grappling.

Idén az NKE - RTK hallgatói – oktatói különítménye 23 fővel képviselte az egyetemet, és  összesen 21 db érmet szerzett (10 arany, 6 ezüst és 5 bronz). Ez igen kimagasló teljesítmény, hiszen a kategóriák nagy részében TEK-es és KR-es versenyzők voltak többségben. Nagy Nóra és Vörös Seron hallgatók teljesítménye kiemelendő; Seron két arany és egy ezüst, Nóra pedig két arany- és egy bronzérmet szerzett grappling, gi grappling és judo versenyszámokban

Külön kiemelve Forró Réka Dorina, aki nagyszerű küzdelmekkel nyerte a kategóriáját WKF Kumite versenyszámban, maga mögé utasítva a tavalyi győztest. Az érmek mellett különdíjakkal is honorálták a szervezők a kimagasló egyéni teljesítményeket, Velmovszki Dóra a tavalyi után, idén is elhozta a legharcosabb versenyzőnek járó trófeát.

Az egyéni sikerek mellett, mintegy megkoronázva a folyamatos felkészülést és az egész napos kemény küzdelmeket, az NKE – RTK delegációja az összesített BM Pontszerző Karate versenyben a harmadik helyezést szerezte meg, magasan felülmúlva a tavalyi eredményt!

Gratulálunk minden indulónak a szép versenyzésért, eredményes szereplésért!