Nemzeti Közszolgálati Egyetem
Sportos Egyetem, Sportos Közszolgálat

A dobogó második helyén az NKE Judo csapata

2019. november 10-én került megrendezésre a Judo MEFOB, ahol az NKE csapata 123 fővel képviselte magát. Profi és amatőr kategóriában is helytállva a csapat összesítésben, a ponttáblázat alapján, ezüstérmes lett a Testnevelési Egyetem mögött.

A profi kategóriában a papírforma szerint a válogatott judósok szerezték meg az érmek nagyrészét, éppen ezért örülhetünk az NKE színeiben induló Gergácz Enikő I. helyezésének, Bíró Szilárd II. helyezésének és Vörös Seron, valamint volt hallgatónk, Nerpel Richárd III. helyezésének.

Amatőr kategóriában versenyzőink 1 arany, 6 ezüst és 9 bronz érmet szereztek. A mezőnyben régi judósok, valamint jelenleg aktív birkózók is indultak. Külön kiemelve Nagy Nórát, aki a női 70 kg-os mezőnyben 19 induló közül a legjobbnak bizonyult - mindegyik küzdelmét Ipponnal nyerte -, illetve Szőllősy Richárdot, aki az egyik legnépesebb mezőnyben - 33 induló között -, az előkelő harmadik helyezést érte el.