Az NKE is otthont ad az év öttusaversenyének

Megkezdődött a budapesti öttusa világbajnokság, amelynek egyik helyszíne a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Ludovika Arénája. A verseny a három női és férfi olimpiai kvóta miatt kiemelt jelentőségű.

A Ludovika Arénában a vívás és az úszás kvalifikációs versenyszámait, illetve a vívás férfi, női és vegyes váltóinak összecsapásait és döntőit rendezik meg. A program a vívóváltók esetében kedden 10:30-tól, a vívás kvalifikációs versenyében pedig szerdán és csütörtökön 8:30-tól indul, míg az úszószámok szerdán 9:30-kor kezdődnek az NKE sportlétesítményeiben. A vívás női döntőjét csütörtökön 17 órától, a férfi döntőt pénteken 10:30-tól rendezik. A magyarok közül az augusztus eleji angliai EB-n Demeter Bence és Kovács Sarolta szerzett olimpiai kvótát. A mostani eseményen a férfi válogatott két meghatározó tagjának, az egyéniben vb- és Eb-aranyérmes, olimpiai harmadik Marosi Ádámnak, valamint a két évvel ezelőtti Eb-n és vb-n is második Kasza Róbertnek van esélye az élcsoportban végezni. „Nagyon sok változást nem látok az Európa-bajnoksághoz képest, a kérdés az, mennyire fog összejönni most a versenyzés. Mindenféleképpen szeretnék érmet, jó lenne, ha ez egyéniben jönne össze, mert akkor lenne még egy kvótásunk. Az esély megvan rá, de hogy ténylegesen mi lesz, majd az élet dönti el" – mondta korábban az MTI-nek Martinek János, a férfiak szövetségi kapitánya, aki szerint 10-15 olyan versenyző van, aki odaérhet az élcsoportba. A nőknél a magyar válogatott sorozatban háromszor nyerte meg a világbajnokságot a hagyományos versenyben, ezúttal azonban nehezen képzelhető el hasonló folytatás. Az öttusa-versennyel párhuzamosan zajlik a lézerlövészetes (laser run) világbajnokság, melyre mintegy ezer résztvevőt várnak. A szeptember 8-ig tartó vb versenyszámainak a Ludovika Aréna mellett a Kincsem Park ad otthont.

Szöveg: MTI, Tasi Tibor