14 érem a TEK BUDO Gálán

2018. november 17-én került megrendezésre az idei TEK BUDO Gála, ahol a BM dolgozók mérhették össze erejüket olyan versenyszámokban, mint a K-1, WKF karate, Kyokushin karate, judo és grappling. Az igen színvonalas, immáron 6. alkalommal megrendezett versenyen eddigi rekordszámú, 380 versenyző mérettette meg magát különböző kategóriákban. Idén az NKE - RTK hallgatói – oktatói különítménye 22 fővel képviselte az egyetemet.

A 22 versenyző összesen 14 db érmet szerzett (4 arany, 3 ezüst és 7 bronz). Az érmek mellett különdíjakkal is honorálták a szervezők a kimagasló egyéni teljesítményeket. Vörös Seron, aki három különböző versenyszámban indult és mindháromban érmet szerzett, kimagasló teljesítményéért különdíjban részesült. Velmovszki Dóra, aki parádés küzdelemben a döntőben maga mögé utasította a tavalyi felnőtt Európa Bajnokot, az aranyérem mellé a legharcosabb versenyzőnek, illetve a legfiatalabbnak versenyzőnek járó különdíjakat is hazavihette.

Az érmek és különdíjak mellett, mintegy megkoronázva a folyamatos felkészülést és az egész napos kemény küzdelmeket, az NKE – RTK delegációja az összesített BM pontversenyben idén is megszerezte az előkelő 5. helyezést! Gratulálunk minden indulónak a szép versenyzésért, eredményes szereplésért!

Eredmények:

Pere Marianna Leila               WKF Kata III. hely, WKF Kumite III. hely

Bogárdi Barbara                     WKF Kumite I. hely

Forró Réka Dorina                 WKF Kumite III. hely

Horváth Dániel                       WKF Kumite III. hely

Velmovszki Dóra                    Kyokushin Kumite I. hely

Rohonyi Alíz                          Kyokushin Kata III. hely

Vörös Seron                            No-gi Grappling I. hely, Gi Grappling II. hely, Judo III. hely

Biró Szilárd                            No-gi Grappling I. hely, Judo IV. hely

Pataki Botond                        Gi Grappling III. hely, No-gi Grappling V. hely

Sárkány Dávid                       Gi Grappling IV. hely, No-gi Grappling IV. hely

Piedl Márk                             Judo II. hely