Egyiptomi aranyéremmel zárult az I. Egyetemi Öttusa Világbajnokság

A negyedik helyen végzett a Réti Kamilla, Boros Alexandra, Farkas Martin, Bruckmann Gergő összeállítású magyar csapat a budapesti öttusa egyetemi világbajnokság vasárnapi záró napján. Ez volt a Ludovika Egyetemi Campusán rendezett négynapos viadal legjobb magyar eredménye. A csapatverseny másik hazai kvartettje (Józan Beáta, Ormándi Rebeka, Brázda Gábor, Pataki Balázs) hetedik lett. Korábban női egyéniben Réti ötödik, míg Zs. Tóth Anna kilencedik, férfi egyéniben Horváth Norbert hatodik, Farkas pedig tizedik volt. A mix váltók küzdelmében az Ormándi, Brázda duó hetedik, a Józan, Bruckmann kettős a kilencedik lett.

Az eredményhirdetést követően lezajlott a versenyt lezáró ceremónia is, ahol a Portugál küldöttség átvette a Magyar szervezőktől a Fisu zászlót, ezzel hivatalosan is felkészülve a következő verseny rendezésére, melyre két év múlva kerül sor. Köszönjük mindenkinek, aki kilátogatott és buzdította a csapatok a versenyek során. Reméljük, felejthetetlen élményben volt részük az elmúlt napokban.

Fotó: Buza Virág