Francia aranyérem az I. Egyetemi Öttusa Világbajnokság nyitó napján

Izgalmas, fordulatos és nagy küzdelmet hozó első napon van túl a Ludovika Egyetemei Campus. A szerdai napon a férfi egyéni verseny döntőjének lehettek szemtanúi a kilátogató szurkolók, ami a várakozásoknak megfelelően szoros csatát hozott. Az úszás és a vívás versenyszámot követően Horváth Norbert épített ki közel 40 másodperces előnyt a többiekkel szemben, azonban a futás és a lövészet nem sikerült neki a legjobban, és visszacsúszott az összetett 6. helyre. A verseny első helyéért komoly küzdelem alakult ki az egyiptomi Ahmed Elgendyt és a francia Brice Loubet között, végül utóbbi 2,5 másodperccel jobb időt teljesített, és elhódította az első egyetemi világbajnoki címet.

„Különleges volt ez a verseny mert öt helyett csak négy versenyszám volt. Összességében nagyon jó napot fogtam ki. A medencében jól éreztem magam, a vívásban hullámzóan teljesítettem, de a kombinált számban nagyon jól teljesítettem. Nagy, 43 másodperces hátrányból indultam, de tudtam, hogy képes lehetek arra, hogy felzárkózzak és nyerjek. Végül sikerült is” – nyilatkozta a friss világbajnok Loubet.

A mai napon a npi döntők következnek. A program az alábbiak szerint alakul:

Július 5.: női egyéni verseny
11:30 Úszás
13:30 Vívás
18:30 Kombinált szám (futás és lövészet)
19:00 Díjátadó

A versenyre a belépés ingyenes, minden érdeklődőt szeretettel várnak a szervezők.

Fotó: Szilágyi Dénes, NKE