Elrajtolt az I. Egyetemi Öttusa Világbajnokság

2018. július 3-án 18:00-kor szinte teljesen megtelt a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Campus tere. A vendégek mind egy rendkívül fontos eseményre gyűltek össze, az I. Egyetemi Öttusa Világbajnokság megnyitó ünnepségére. A program eleje rögtön a sportolóké volt, mivel kezdésként névtáblájuk és zászlojuk kíséretében felvonultak a nézők előtt, és elfoglalták helyüket a széksorokban. Ezz követően Dr. Kovács Gábor Oktatási-rektorhelyettes köszöntött az Orczy parkban a vendégeket, és kívánt nekik sikeres versenyzést. Jó volt látni, hogy a program ideje alatt több gyalogos is megált, és csatlakozott a programhoz. Dr. Kiss Ádám, a Magyar Egyetemi- Főiskolai Sportszövetség elnőke kiemelte, milyen hatalmas megtiszteltetés, hogy ezt a történelmi, első alkalommal megrendezésre kerülő eseményt Magyarország nyerte el. A sportolói esküt követően, Fábián László, a Magyar Olimpiai Bizottság főtitkár hivatalosan is megnyitotta a rendezvényt. Az ünnepélyes ceremónia a FISU zászló felvonásával fejeződött be.

A mai napon pedig kezdetét veszik a versenyek, 11:30-kor már Ludovika Aréna és a sportolók lesznek főszerepben.

A program az alábbiak szerint alakul:
Július 4.: férfi egyéni verseny
11:30 Úszás
13:30 Vívás
18:30 Kombinált szám (futás és lövészet)
19:00 Díjátadó

A versenyre minden érdeklődőt szeretettel várunk, az eseményre a belépés ingyenes.

Fotó: Szilágyi Dénes, NKE